دلیل خوردن مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک در هزاران سال گذشته تنها گزینه برای انتخاب بود و در حال حاضر نیز با وجود این همه آفت‌کش و مواد سمی که در تولید مواد غذایی استفاده می‌شود، باز هم بهترین گزینه برای انتخاب است.

1- زیان‌های احتمالی مواد غذایی تراریخته (GMO)

مواد غذایی تراریخته با اینکه قبل از ورود به بازار، بسیاری از تست‌ها و آزمایشات سلامتی را طی می‌کنند اما بدلیل تازه وارد بودن این محصولات به سطوح عملیاتی (قدمت ابداع از 1970 و قدمت تجاری سازی از 1993) هنوز بطور کامل و دقیق مورد آزمایش بر روی نسل‌های انسانی قرار نگرفته و هنوز مشخص نیست که آیا در طی چندین نسل استفادۀ مداوم، مشکل خاصی برای انسان بوجود خواهد آورد یا خیر.

برای مطالعه اطلاعات کامل‌تر درباره تراریخته‌ها، کیلیک کنید

2- سودمند برای رشد مغزی کودکان

مواد ارگانیک برای بدن و به خصوص رشد مغزی کودکان بسیار مفید‌تر است. زیرا هیچگونه سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی در آنها استفاده نشده و وجود ندارد که بتواند بر روی سیستم عصبی کودکان تاثیر گذارد.

3- ویتامین‌ها و مواد مغذی بیشتر

تحقیقات نشان می‌دهند که محصولات غذایی ارگانیک، دارای ویتامین‌ها و مواد مغذی بیشتری نسبت به انواع مشابه غیر ارگانیک دارند. به صورتیکه ویتامین C ، آنتی اکسیدان، مواد معدنی، کلسیم، آهن و کروم بیشتری در خود دارند.

4- آلوده نشدن آب های آشامیدنی

محصولات کشاورزی که به آنها آفت‌کش زده می‌شود، در صورت عدم رعایت اصول سم‌پاشی، آب‌های جاری و حتی زیرزمینی را نیز آلوده می‌کنند و بهترین راه حل برای جلوگیری از آلوده شدن آب‌های آشامیدنی، حمایت از محصولات ارگانیک است.

5- حمایت از زمین

پرورش محصولات ارگانیک در واقع حمایت از زمین است. از هزاران سال پیش محصولات ارگانیک پرورش داده می‌شدند و زمین را تخریب نکردند ولی امروزه با گسترش کشاورزی مدرن و استفاده وسیع از انواع محصولات شیمیایی برای سم‌پاشی و آفت‌کشی، باعث تخریب اساسی زمین بویژه خاک و آب گشته است.

6- عطر و طعم بهتر

بعلت استفاده نشدن از سموم، آفت کش‌ها و کودهای شیمیایی در محصولات ارگانیک، می‌توانیم عطر و طعم بهتری از مواد غذایی را تجربه کنیم.

7- مبارزه با بیماری پارکینسون

مزارع ارگانیک برای کارگرانی که در مزرعه کار می‌کنند نیز امن‌تر است. تحقیق در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد نشان داده است که افزایش 70٪ بیماری پارکینسون در میان افرادی که در معرض آفت‌کش‌ها قرار دارند بدین معنی است که آفت‌کش‌ها تاثیر زیادی بر فاکتورهای ایجاد کننده این بیماری دارند. بنابراین انتخاب غذاهای ارگانیک به کمتر قرار گرفتن کارگران در معرض این سموم کمک می‌کند.

8- کمک به حیات وحش

استفاده از مواد غذایی ارگانیک به حیات وحش نیز کمک بسزایی کرده و آنها را از معرض سموم دور نگه می‌دارد.

9- کاهش خطر ابتلا به سرطان

مصرف محصولات ارگانیک ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده 60% از علف‌کش‌ها، 90% از قارچ‌کش‌ها و 30% از حشره‌کش‌ها به طور بالقوه سرطان‌زا می‌داند. منطقی است که حداقل بخشی از نرخ سرعت در حال افزایش سرطان را با استفاده از سموم در محصولات کشاورزی مرتبط بدانیم.

10- عدم مصرف آنتی بیوتیک‌ها

انتخاب گوشت‌های ارگانیک یعنی پیشگیری از قرار گرفتن در معرض آنتی‌بیوتیک‌هایی که در گوشت‌های غیر ارگانیک وجود دارد.

مطالب مرتبط:

1- تراریخته (آری یا خیر)؟

2- اصلاح بذر (تراریخته یا اصلاح شده؟)

1 دیدگاه در “دلیل خوردن مواد غذایی ارگانیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *