در این بخش، لیست کودهای تخصصی (با نشان تجاری کریستا – Kirista) فرموله شده برای گیاهان برای تکنیک‌های کشت مختلف، کاربرد آنها، قیمت ثابت در سراسر ایران و لیست نمایندگان را مشاهده می‌کنید.

(( لیست نمایندگان در انتهای همین صفحه ))

“منبع رسمی هرگونه تغییر در قیمت، قوانین، لیست نمایندگان و تیپ کودی صرفا و فقط از این صفحه است”

(تاریخ ایجاد: شهریور ماه 1401)

(تاریخ آخرین آپدیت: اردیبهشت ماه 1403)


کلیه کودها، بصورت تخصصی، فرموله و از مواد درجه یک با بالاترین کیفیت از برندهای مطرح دنیا در تولید عناصر کودی، استفاده شده است. رنگ هیچ کودی (جامد یا مایع) و ویسکوزیتۀ کودهای مایع (گرانوری)، نشانه کیفیت (بالا یا پایین) آن نیست. کودهای سری کریستا، بگونه‌ای فرموله شده‌اند که بصورت ذاتی خاصیت قارچکشی در طولانی مدت بدون آسیب به گیاه را هم دارند.

کودهای سری کریستا، بگونه‌ای فرموله شده‌اند که بعد از رقیق‌سازی، بصورت خودکار pH محدودۀ 6 را برای حداکثر جذب مواد مغذی داخل محلول برای محیط ریشۀ گیاه فراهم می‌کنند. بنابراین بعد از رقیق سازی اصولی، نیازی به استفاده از اسید و سایر مواد بافر (کاهنده یا افزایش دهنده pH) نخواهد بود.


نحوه ارسال:

بصورت پسکرایه با سیستم ارسال چاپار یا تیپاکس یا ماهکس یا باربری خواهد بود. این موضوع می‌تواند بسته به درخواست خریدار، در دسترس بودن سیستم ارسال در زمان سفارش، حجم خرید و آدرس گیرنده، تغییر کند. کلیه کودها پس از ارسال (حتی در صورت پلمب بودن) پس گرفته نخواهند شد.


نمایندگی:

لیست نمایندگان در جدول انتهای همین صفحه درج شده است. درصورتیکه در شهر شما نمایندگی‌ای نیست و تقاضای دریافت نمایندگی دارید، با کلیک بر روی تصویر زیر، درخواست خود را ارایه دهید. البته این به معنای اعطای نمایندگی انحصاری نیست و بسته به عملکرد نماینده، وسعت منطقه و تشخیص برند کریستا، امکان نگهداری یا حذف همان نماینده یا ارایه نمایندگان بیشتر در آن منطقه هم وجود دارد.

اخذ نمایندگی: برای شروع بصورت حداقل خرید دو کارتن از هر دو کود (رویشی، زایشی)، بصورت فقط نقدی بوده و ارسال، پس از تسویه کامل خواهد بود. پس از سفارش خرید، نمایندگی در شهر مد نظر، فعال شده و تا زمانی نمایندگی فعال باقی می‌ماند که نماینده از قوانین نمایندگی تخلف نکند.

اعطای نمایندگی انحصاری: (فعلا) صرفا طبق قوانین خاصی خواهد بود که برای هر شهر (بسته به وسعت) متفاوت است. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر میتوانید با کلیک بر روی لوگوی واتساپ فوق، درخواست خود را ارایه داده تا پس از بررسی، خدمت شما اعلام شود.

(( علت الزام بر وجود هر دو تیپ کودی اینست که برای تمام گیاهان بصورت دوره‌ای هر دو نوع کود لازم خواهد بود ))

حجم کودهای موجود در هر کارتن استاندارد:

رویشی: 9 لیتر (معادل 18 بطری نیم لیتری – 9 پک شیرینک شده استوک A,B) با لیبل سبز

زایشی: 9 لیتر (معادل 18 بطری نیم لیتری – 9 پک شیرینک شده استوک A,B) با لیبل آبی


قوانین نمایندگی:

1- داشتن تجربه در زمینه گیاهان زینتی آپارتمانی و بویژه تکنیک هیدروپونیک با نمونه کار.

2- رعایت حداقل خرید.

3- تداوم مرتب در فعالیت (پیج) و خرید (حداقل هر سه ماه یکبار).

4- عدم گران‌فروشی یا تغییر قیمت.

5- عدم تغییر در مواد موجود در کود.

6- عدم واگذاری نمایندگی بدون اطلاع قبلی.

امکان ارایه تخفیفات دوره‌ای از طرف خود نماینده برای مشتریان وجود دارد و مدیریت این کار بعهده خود نماینده است.


(امکان تهیه و ارایه کودهای تخصصی سبزیجات، صیفیجات، توت فرنگی و سایر گیاهان

بر اساس درخواست جداگانه بصورت سفارشی هم امکان پذیر است)


| راهنمای تصویری و گام به گام نحوه ساخت یک سیستم هیدروپونیک خانگی سبزیجات |

– بر روی تصویر، کلیک کنید –


نکات اصلی برای استفاده از کود کریستا:

1- نگهداری از کود کریستا:

کود مایع کریستا را در مکانی خشک، خنک (محدوده دمایی 25-18 درجه سانتیگراد) و تاریک (دور از نور خورشید) نگهداری کنید. درصورت رعایت شرایط نگهداری، کود تا یکسال قابلیت مصرف را دارد. بهترین تاریخ مصرف تا 6 ماه پس از تولید است. تاریخ تولید بر روی بسته‌بندی کود درج شده است. پس از استفاده، درب بسته‌بندی را محکم و کامل ببندید. کود را دور از دسترس اطفال و کودکان نگهداری کنید.

پس از اتمام کود، از بسته‌بندی کود برای نگهداری مواد غذایی انسانی یا دامی (جامد یا مایع) جدا خودداری کنید. پس از اتمام کود، ظرف کود را با احتیاط با چاقو، پاره کرده و به سیستم بازیافت تحویل دهید (جهت جلوگیری از استفاده مجدد و پر کردن ظرف از سموم و کودهای تقلبی).

2- زمان کوددهی:

در کشت هیدروپونیک: درصورتیکه گیاه مورد نظر قبل از یکماه، حجم محلول مخزن گلدان را مصرف نکرد، پس از یکماه، می‌بایست آب و محلول بصورت کامل، تعویض و جایگزین شود. درصورت مصرف زودتر (بدلیل حجم بالای گیاه و ریشه و مصرف سریع‌تر محلول غذایی) باید نسبت به جایگزین کردن محلول غذایی پس از شستن مخزن گلدان، اقدام کنید.

در کشت خاکی: ماهانه یکبار استفاده کنید.

3- نکته کوددهی:

بدلیل حساسیت گیاهان در کوددهی در سیستم کشت بدون خاک (هیدروپونیک) توصیه می‌شود که بعد از اتمام محلول مخزن نگهداری، همزمان با شستن جداره داخلی مخزن جهت جلوگیری از ایجاد جلبک؛ بدون اینکه گیاه را از داخل سبد کشت خارج کنید، صرفا با آب معمولی و دمای متعادل (حدود 25-20 درجه) بستر کشت گیاه (لیکا یا لیکاپُن) رو آبشویی کنید تا از تجمع کود و شور شدن بستر کشت در طولانی مدت جلوگیری شود. این کار علاوه بر رشد بهتر گیاه، باعث بالاتر رفتن کارایی کود مورد استفاده نیز خواهد شد.

برای کشت خاکی هم پس از 2 ماه کوددهی، کل گلدان را کامل با آب معمولی با دمای متعادل پر از آب کنید و اجازه دهید تا آب از زهکش زیر گلدان بطور کامل خارج شود. پس از یک هفته از آبشویی، کوددهی را مجدد شروع کنید.

برای گیاهان حساس به غرقابی، حتما باید بستر کشت متخلخل باشد تا این تکنیک، جواب مناسب را بدهد. در غیراینصورت احتمالا گیاه آسیب خواهد دید.

4- ترکیب و نحوه کوددهی:

جهت افزایش عملکرد کودها و به تناسب آن خود گیاه، از ترکیب کردن دو نوع کود (مثلا رویشی با زایشی) بطور همزمان جدا خودداری کنید. این کار باعث افزایش ناگهانی و غیرمتناسب عناصر شده و گیاه به اصطلاح اُور دُز می‌کند و بدلیل بهم خوردن تعادل عناصر غذایی (چه برای تکنیک کشت خاکی و چه هیدروپونیک) گیاه دچار شوک شدید مسمومیت غذایی شده و از بین خواهد رفت.

** کود رویشی کریستا (با لیبل سبز): جهت افزایش شاخ و برگ، پر شدن گیاه، رشد و گسترش برگی، افزایش سبزینگی و تحریک به رشد ریشه فرموله شده است. این کود بیشتر مناسب خانواده گیاهانی مانند: پوتوس، گندمی، دیفن، آرالیا، آگلونما، آلوکازیا، مونسترا، برگ عبایی، برگ بیدی، پاپیتال، عشقه، دراسنا، سینگونیوم، فیلودندرون، کردیلین، کروتون، کالاتیا، زیپلین، نخل و… است.

کود رویشی کریستا
کود رویشی کریستا

** کود زایشی کریستا (با لیبل آبی): جهت رشد غده، پیاز، کورم یا ریزوم، جوانه‌زنی، ضخیم شدن برگ و تحریک گلدهی طراحی شده است. این کود بیشتر مناسب خانواده گیاهانی مانند: زامیفولیا، سانسوریا، یوکا، لیندا، فیکوس، پاچیرا و… است.

کود زایشی کریستا
کود زایشی کریستا

قبل از استفاده از هر کدام از کودها، ابتدا بطری را بطور کامل، هم بزنید تا موادی که بخاطر سنگینی مولکولی در طول زمان سکون، نشست کرده‌اند، بطور کامل و یکنواخت، مخلوط شوند. این نشست، نشانۀ رسوب و خارج شدن مواد از دسترس گیاه نیست.

پس از رقیق سازی هم این نشست بصورت رقیق و ابر مانند در کف ظرف اتفاق می‌افتد که جای نگرانی نیست و حتی در موارد صنعتی هم چنین نشستی وجود دارد. مواد مورد نیاز گیاه همچنان در دسترس گیاه خواهند بود.

برای عملکرد بهتر گیاه، می‌توانید دو ماه از کود رویشی کریستا و دو ماه بعدی از کود زایشی کریستا استفاده کنید. همچنین برای کشت خاکی هم همین روند را ادامه دهید.

نکته جهت عملکرد بهتر گیاه:

برای مثال وقتی دو ماه از کود رویشی کریستا استفاده کردید، برای دو ماه بعدی که نیاز به استفاده از کود زایشی است، مابین این دو تعویض، 3-2 روز، گیاه را فقط با آب خالی تغذیه کنید و سپس کود جدید را اضافه کنید. البته این بخش از عملیات کوددهی، الزامی نیست.

(( کلیه کودهای کریستا، قابلیت استفاده در کشت هیدروپونیک و خاکی را دارند ))

توجه داشته باشید که بطور عمومی، کلیه کودهای فرموله شده برای کشت هیدروپونیک، قابلیت استفاده در هر دو تکنیک هیدروپونیک و خاکی را دارند ولی کودهای تخصصی کشت خاکی، قابلیت مصرف در کشت هیدروپونیک را ندارند (بدلیل نوع فرمول‌بندی مواد، جذب گیاه و نوع بستر کشت).

این کودها صرفا برای گیاهان زینتی آپارتمانی فرموله شده و برای گیاهان دیگر جوابگو نیست. درصورتیکه شما پرورش دهنده گیاه زینتی آپارتمانی خاص و تک گونه هستید، می‌توانید درخواست خود را از طریق صفحه تماس با من ارایه کنید تا پس از بررسی، اطلاعات تکمیلی کودی در اختیار شما قرار گیرد.


1- کود رویشی: تخصصی گیاهان زینتی آپارتمانی کریستا – (لیبل سبز)

این کود بر اساس نیاز گیاهان زینتی آپارتمانی (شاخ و برگ‌دار) جهت گلدهی و جوانه‌دهی برای هر دو تکنیک کشت بدون خاک (هیدروپونیک) و خاکی فرموله شده و در بسته‌بندی پک شده (2 بطری نیم لیتری) عرضه می‌شود. هر دو جزء A,B باید همزمان با هم استفاده شوند. از هر کدام 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب.

کود رویشی کریستا
کود رویشی کریستا

قیمت هر پک دو جزئی (A,B): 210,000 تومان (ثابت در سراسر ایران)

مقدار (دز) مصرف، از هر بطری 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب است. یعنی هر نیم لیتر کود برای 50 لیتر آب کفایت می‌کند (معادل 50 گلدان خودآبیار سایز 14 یا 100 گلدان خودآبیار سایز 9). پس از اتمام آب و کود مخزن، مجدد می‌بایست شارژ شود.

این کود، علاوه بر استفاده در آب آبیاری، قابلیت محلول‌پاشی را هم دارد. البته در صورت تغذیه صحیح، نیازی به محلول‌پاشی نیست ولی درصورت لزوم به محلول‌پاشی، آنرا با دز مصرف 5 میلی‌لیتر (cc) در هر لیتر آب، انجام دهید.


2- کود زایشی: تخصصی گیاهان زینتی آپارتمانی کریستا – (لیبل آبی)

این کود بر اساس نیاز گیاهان زینتی آپارتمانی (شاخ و برگ‌دار) جهت گلدهی و جوانه‌دهی برای هر دو تکنیک کشت بدون خاک (هیدروپونیک) و خاکی فرموله شده و در بسته‌بندی پک شده (2 بطری نیم لیتری) عرضه می‌شود. هر دو جزء A,B باید همزمان با هم استفاده شوند. از هر کدام 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب.

کود زایشی کریستا
کود زایشی کریستا

قیمت هر پک دو جزئی (A,B): 210,000 تومان (ثابت در سراسر ایران)

مقدار (دز) مصرف، از هر بطری 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب است. یعنی هر نیم لیتر کود برای 50 لیتر آب کفایت می‌کند (معادل 50 گلدان خودآبیار سایز 14 یا 100 گلدان خودآبیار سایز 9). پس از اتمام آب و کود مخزن، مجدد می‌بایست شارژ شود.

این کود، علاوه بر استفاده در آب آبیاری، قابلیت محلول‌پاشی را هم دارد. البته در صورت تغذیه صحیح، نیازی به محلول‌پاشی نیست ولی درصورت لزوم به محلول‌پاشی، آنرا با دز مصرف 5 میلی‌لیتر (cc) در هر لیتر آب، انجام دهید.


لیست نمایندگان فروش کود کریستا

ردیفناماستانشهر (شهرستان)اینستاگراموبسایتتماس
1بهشت میترا
(خانم شکیب)
تهرانولیعصرbeheshtemitra---09933800262
2خانه پاک تهران
(آقای کوچک زاده)
تهرانپردیس، بومهن، رودهنkhane_pak_tehran---09193370224
3گل و گلدون هیدرو
(خانم عظیمی)
تهراننبرد شمالیgologoldun_hydro---09107218162
4کرج هیدرو
(خانم حیاتی)
البرزفردیس کرجkaraj_hydro---09935795234
5هیدروپونیک پلاس
(آقای کلاشلو)
البرزمحمدشهر کرجhydroponic.plus---09381111641
6هیدروماری
(خانم زمانی‌فرد)
البرزگوهردشت کرجhydromary---09126018306
7گلبان خاتون
(خانم قربانی)
شیرازشیرازgolban_khatoon---09136514405
8هیدروپونیکر
(آقای یزدان)
کرمانراورhydroponicer---09131973092
9سیرجان نازگل کاکتوس
(آقای پژوهنده)
کرمانسیرجانsirjan_nazgol_cactus---09138265782
10افرا گل
(خانم دهویی)
کرمانشهر بابکafra.gol1363---09130410091
11هیدرو زاهدان
(خانم گنجعلی)
سیستان و بلوچستانزاهدانhydro.zahedan---09153435412
12گلکده هیدرو
(خانم معینی‌فرد)
خوزستانبندر ماهشهرgolkade_haydro---09385857030
13هیدروگیاه
(خانم معینی)
اصفهانپنج رمضانhydrogiah---09353116168
14هیدرو فلورا
(خانم عظیمی‌فر)
اصفهانحکیم نظامیhydro_flora_esf---09222831713
15هیدرو می
(آقای رحمانی)
اصفهانصفه و هزار جریبhydro_mi---09158401079
16باغچه
(خانم مرادی)
اصفهانجیbaghche_hydro---09913874804
17گلساره جم
(خانم میچقانی)
بوشهرجمgolsareh.jam---09303596759
18گلکده بانو
(خانم اشتری)
بوشهربوشهرgolkade_banoo2---09170162278
19فرا گاردن
(خانم علیمرادی)
بوشهربوشهر (محدودۀ میدان امام)---fara_gardenn---09366683983
20هیدرو گل
(آقای درزی)
مازندرانبابلhydro_gol---09119254538
21هیدرولند
(خانم شبستانی)
مازندرانبهشهرhydroland---09333292054
22خانه پاک
(آقای نجاری نژاد)
خوزستاناهواز (محدودۀ ساحلی شرقی)khane_pak---09368277179
23وستا گاردن
(خانم پیشداد)
هرمزگانبندرعباسvestaagarden---09179601120
24کی بی هایدرو
(خانم بخشایی)
کهکیلویه و بویراحمدیاسوجk.b.hydro---09170273537
25گلکده آرامش
(آقای رجبی)
خراسان شمالیبجنوردgolkadeh_aramesh99---09039999320
26هیدرو کاسپین
(آقای عباسی)
قزوینقزوینhydrocaspian---09192828288
27هیرو فارمینگ
(خانم چهاردولی)
کردستانسنندجherofarming---09370707787
28ویولا مارکت
(خانم بیکی)
قمقمviolamarkets2---09191542268
29هیدروپونیک یزد
(خانم هاشمی)
یزدیزدhydroponic.yazd---09137473598
30بیرجند هایدرو
(آقای رزگی)
خراسان جنوبیبیرجندbirjand.hydro---09154941340
31هیدرو نرگس خاتون
(خانم موسوی)
مشهدمشهدhydro_nargeskhatun---09370045754
32هیدرو بهشت سبز
(خانم فرهنگ)
مشهدشهرک غربgreen_heaven_hydro---09155185449
33گل و گیاه خانه سبز
(خانم تابعی)
مشهدمحدودۀ ابوطالبhydro_green_home---09105008641
34هیدرو فلاور
(خانم بخشایی)
چهارمحال بختیاریلردگانhidroo_flower------
لیست نمایندگان فروش کود کریستا