در این بخش، لیست کودهای تخصصی (با نشان تجاری کریستا – Kirista) فرموله شده برای گیاهان برای تکنیک‌های کشت مختلف، کاربرد آنها، قیمت ثابت در سراسر ایران و لیست نمایندگان را مشاهده می‌کنید.

(( لیست نمایندگان در انتهای همین صفحه ))

“منبع رسمی هرگونه تغییر در قیمت، قوانین، لیست نمایندگان و تیپ کودی صرفا و فقط از این صفحه است”

(تاریخ ایجاد: شهریور ماه 1401)

(تاریخ آخرین آپدیت: فروردین ماه 1402)


کلیه کودها، بصورت تخصصی، فرموله و از مواد درجه یک با بالاترین کیفیت از برندهای مطرح دنیا در تولید عناصر کودی، استفاده شده است. رنگ هیچ کودی (جامد یا مایع) و ویسکوزیتۀ کودهای مایع (گرانوری)، نشانه کیفیت (بالا یا پایین) آن نیست. کودهای سری کریستا، بگونه‌ای فرموله شده‌اند که بصورت ذاتی خاصیت قارچکشی در طولانی مدت بدون آسیب به گیاه را هم دارند.

کودهای سری کریستا، بگونه‌ای فرموله شده‌اند که بعد از رقیق‌سازی، بصورت خودکار pH محدودۀ 6 را برای حداکثر جذب مواد مغذی داخل محلول برای محیط ریشۀ گیاه فراهم می‌کنند. بنابراین بعد از رقیق سازی اصولی، نیازی به استفاده از اسید و سایر مواد بافر (کاهنده یا افزایش دهنده pH) نخواهد بود.


نحوه ارسال:

بصورت پسکرایه با سیستم ارسال چاپار یا تیپاکس یا ماهکس یا باربری خواهد بود. این موضوع می‌تواند بسته به درخواست خریدار، در دسترس بودن سیستم ارسال در زمان سفارش، حجم خرید و آدرس گیرنده، تغییر کند. کلیه کودها پس از ارسال (حتی در صورت پلمب بودن) پس گرفته نخواهند شد.


نمایندگی:

لیست نمایندگان در جدول انتهای همین صفحه درج شده است. درصورتیکه در شهر شما نمایندگی‌ای نیست و تقاضای دریافت نمایندگی دارید، با کلیک بر روی تصویر زیر، درخواست خود را ارایه دهید. البته این به معنای اعطای نمایندگی انحصاری نیست و بسته به عملکرد نماینده، وسعت منطقه و تشخیص برند کریستا، امکان نگهداری یا حذف همان نماینده یا ارایه نمایندگان بیشتر در آن منطقه هم وجود دارد.

اخذ نمایندگی: برای شروع بصورت حداقل خرید یک کارتن از هر سه کود (رویشی، زایشی، زیستی)، بصورت فقط نقدی بوده و ارسال، پس از تسویه کامل خواهد بود. پس از سفارش خرید، نمایندگی در شهر مد نظر، فعال شده و تا زمانی نمایندگی فعال باقی می‌ماند که نماینده از قوانین نمایندگی تخلف نکند.

اعطای نمایندگی انحصاری: (فعلا) صرفا طبق قوانین خاصی خواهد بود که برای هر شهر (بسته به وسعت) متفاوت است. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر میتوانید با کلیک بر روی لوگوی واتساپ فوق، درخواست خود را ارایه داده تا پس از بررسی، خدمت شما اعلام شود.

(( علت الزام بر وجود هر سه تیپ کودی اینست که برای تمام گیاهان بصورت دوره‌ای هر سه نوع کود لازم خواهد بود ))

حجم کودهای موجود در هر کارتن استاندارد:

زیستی: 10 لیتر (معادل 10 بطری یک لیتری) – با لیبل سفید

رویشی: 9 لیتر (معادل 18 بطری نیم لیتری – 9 پک شیرینک شده استوک A,B) با لیبل سبز

زایشی: 9 لیتر (معادل 18 بطری نیم لیتری – 9 پک شیرینک شده استوک A,B) با لیبل آبی


قوانین نمایندگی:

1- داشتن تجربه در زمینه گیاهان زینتی آپارتمانی و بویژه تکنیک هیدروپونیک با نمونه کار.

2- رعایت حداقل خرید.

3- تداوم مرتب در فعالیت (پیج) و خرید (حداقل هر سه ماه یکبار).

4- عدم گران‌فروشی یا تغییر قیمت.

5- عدم تغییر در مواد موجود در کود.

6- عدم واگذاری نمایندگی بدون اطلاع قبلی.

امکان ارایه تخفیفات دوره‌ای از طرف خود نماینده برای مشتریان وجود دارد و مدیریت این کار بعهده خود نماینده است.


(امکان تهیه و ارایه کودهای تخصصی سبزیجات، صیفیجات، توت فرنگی و سایر گیاهان

بر اساس درخواست جداگانه بصورت سفارشی هم امکان پذیر است)


| راهنمای تصویری و گام به گام نحوه ساخت یک سیستم هیدروپونیک خانگی سبزیجات |

– بر روی تصویر، کلیک کنید –


نکات اصلی برای استفاده از کود کریستا:

1- نگهداری از کود کریستا:

کود مایع کریستا را در مکانی خشک، خنک (محدوده دمایی 25-18 درجه سانتیگراد) و تاریک (دور از نور خورشید) نگهداری کنید. درصورت رعایت شرایط نگهداری، کود تا یکسال قابلیت مصرف را دارد. بهترین تاریخ مصرف تا 6 ماه پس از تولید است. تاریخ تولید بر روی بسته‌بندی کود درج شده است. پس از استفاده، درب بسته‌بندی را محکم و کامل ببندید. کود را دور از دسترس اطفال و کودکان نگهداری کنید.

پس از اتمام کود، از بسته‌بندی کود برای نگهداری مواد غذایی انسانی یا دامی (جامد یا مایع) جدا خودداری کنید. پس از اتمام کود، ظرف کود را با احتیاط با چاقو، پاره کرده و به سیستم بازیافت تحویل دهید (جهت جلوگیری از استفاده مجدد و پر کردن ظرف از سموم و کودهای تقلبی).

2- زمان کوددهی:

در کشت هیدروپونیک: درصورتیکه گیاه مورد نظر قبل از یکماه، حجم محلول مخزن گلدان را مصرف نکرد، پس از یکماه، می‌بایست آب و محلول بصورت کامل، تعویض و جایگزین شود. درصورت مصرف زودتر (بدلیل حجم بالای گیاه و ریشه و مصرف سریع‌تر محلول غذایی) باید نسبت به جایگزین کردن محلول غذایی پس از شستن مخزن گلدان، اقدام کنید.

در کشت خاکی: ماهانه یکبار استفاده کنید.

3- نکته کوددهی:

بدلیل حساسیت گیاهان در کوددهی در سیستم کشت بدون خاک (هیدروپونیک) توصیه می‌شود که بعد از اتمام محلول مخزن نگهداری، همزمان با شستن جداره داخلی مخزن جهت جلوگیری از ایجاد جلبک؛ بدون اینکه گیاه را از داخل سبد کشت خارج کنید، صرفا با آب معمولی و دمای متعادل (حدود 25-20 درجه) بستر کشت گیاه (لیکا یا لیکاپُن) رو آبشویی کنید تا از تجمع کود و شور شدن بستر کشت در طولانی مدت جلوگیری شود. این کار علاوه بر رشد بهتر گیاه، باعث بالاتر رفتن کارایی کود مورد استفاده نیز خواهد شد.

برای کشت خاکی هم پس از 2 ماه کوددهی، کل گلدان را کامل با آب معمولی با دمای متعادل پر از آب کنید و اجازه دهید تا آب از زهکش زیر گلدان بطور کامل خارج شود. پس از یک هفته از آبشویی، کوددهی را مجدد شروع کنید.

برای گیاهان حساس به غرقابی، حتما باید بستر کشت متخلخل باشد تا این تکنیک، جواب مناسب را بدهد. در غیراینصورت احتمالا گیاه آسیب خواهد دید.

4- ترکیب و نحوه کوددهی:

جهت افزایش عملکرد کودها و به تناسب آن خود گیاه، از ترکیب کردن دو نوع کود (مثلا رویشی با زایشی) بطور همزمان جدا خودداری کنید. این کار باعث افزایش ناگهانی و غیرمتناسب عناصر شده و گیاه به اصطلاح اُور دُز می‌کند و بدلیل بهم خوردن تعادل عناصر غذایی (چه برای تکنیک کشت خاکی و چه هیدروپونیک) گیاه دچار شوک شدید مسمومیت غذایی شده و از بین خواهد رفت.

** کود رویشی کریستا (با لیبل سبز): جهت افزایش شاخ و برگ، پر شدن گیاه، رشد و گسترش برگی، افزایش سبزینگی و تحریک به رشد ریشه فرموله شده است. این کود بیشتر مناسب خانواده گیاهانی مانند: پوتوس، گندمی، دیفن، آرالیا، آگلونما، آلوکازیا، مونسترا، برگ عبایی، برگ بیدی، پاپیتال، عشقه، دراسنا، سینگونیوم، فیلودندرون، کردیلین، کروتون، کالاتیا، زیپلین، نخل و… است.

کود رویشی کریستا
کود رویشی کریستا

** کود زایشی کریستا (با لیبل آبی): جهت رشد غده، پیاز، کورم یا ریزوم، جوانه‌زنی، ضخیم شدن برگ و تحریک گلدهی طراحی شده است. این کود بیشتر مناسب خانواده گیاهانی مانند: زامیفولیا، سانسوریا، یوکا، لیندا، فیکوس، پاچیرا و… است.

کود زایشی کریستا
کود زایشی کریستا

** کود زیستی کریستا (با لیبل سفید): علاوه بر اثرات کود رویشی، با داشتن برخی باکتری‌های بیولوژیکی (بویژه در کشت خاکی)، باعث بهبود عملکرد کود در خاک می‌شود. این کود برای کشت هیدروپونیک هم کاربرد دارد و مشابه کود رویشی عمل می‌کند.

کود زیستی کریستا
کود زیستی کریستا

کودهای رویشی و زایشی، بصورت دو جزئی A,B (هر کدام نیم لیتر) طراحی، فرموله و در اختیار شما قرار گرفته‌اند. مقدار مصرف هر جز A,B بصورت هر کدام 10 میلی‌لیتر (cc) در هر لیتر آب بوده و باید با هم استفاده شوند. یعنی هر دو جز A,B کود رویشی با هم یا هر دو جز A,B کود زایشی با هم استفاده شوند. کودهای رویشی و زایشی بصورت یک پک دو جزئی (استوک B و A) شیرینک شده (Shrink Pack) عرضه می‌شوند.

علت دو جزئی بودن کودها بدین دلیل است که هر جزء (استوک) حاوی فرمول کودی متفاوت است و به همین دلیل باید هر استوک بطور مجزا با نسبت 10 سی سی در لیتر مصرف گردد.

کود زیستی بصورت تک جزئی (یک لیتری) با مقدار مصرف 2 میلی‌لیتر (cc) در هر لیتر آب طراحی، فرموله و در اختیار شما قرار گرفته است.

قبل از استفاده از هر کدام از کودها، ابتدا بطری را بطور کامل، هم بزنید تا موادی که بخاطر سنگینی مولکولی در طول زمان سکون، نشست کرده‌اند، بطور کامل و یکنواخت، مخلوط شوند. این نشست، نشانۀ رسوب و خارج شدن مواد از دسترس گیاه نیست.

پس از رقیق سازی هم این نشست بصورت رقیق و ابر مانند در کف ظرف اتفاق می‌افتد که جای نگرانی نیست و حتی در موارد صنعتی هم چنین نشستی وجود دارد. مواد مورد نیاز گیاه همچنان در دسترس گیاه خواهند بود.

برای عملکرد بهتر گیاه، می‌توانید دو ماه از کود رویشی کریستا، دو ماه بعدی از کود زایشی کریستا و دو ماه بعدی از کود زیستی کریستا استفاده کنید. همچنین برای کشت خاکی هم همین روند را ادامه دهید.

نکته جهت عملکرد بهتر گیاه:

برای مثال وقتی دو ماه از کود رویشی کریستا استفاده کردید، برای دو ماه بعدی که نیاز به استفاده از کود زایشی است، مابین این دو تعویض، 3-2 روز، گیاه را فقط با آب خالی تغذیه کنید و سپس کود جدید را اضافه کنید. البته این بخش از عملیات کوددهی، الزامی نیست.

(( کلیه کودهای کریستا، قابلیت استفاده در کشت هیدروپونیک و خاکی را دارند ))

توجه داشته باشید که بطور عمومی، کلیه کودهای فرموله شده برای کشت هیدروپونیک، قابلیت استفاده در هر دو تکنیک هیدروپونیک و خاکی را دارند ولی کودهای تخصصی کشت خاکی، قابلیت مصرف در کشت هیدروپونیک را ندارند (بدلیل نوع فرمول‌بندی مواد، جذب گیاه و نوع بستر کشت).

این کودها صرفا برای گیاهان زینتی آپارتمانی فرموله شده و برای گیاهان دیگر جوابگو نیست. درصورتیکه شما پرورش دهنده گیاه زینتی آپارتمانی خاص و تک گونه هستید، می‌توانید درخواست خود را از طریق صفحه تماس با من ارایه کنید تا پس از بررسی، اطلاعات تکمیلی کودی در اختیار شما قرار گیرد.


1- کود رویشی: تخصصی گیاهان زینتی آپارتمانی کریستا – (لیبل سبز)

این کود بر اساس نیاز گیاهان زینتی آپارتمانی (شاخ و برگ‌دار) جهت گلدهی و جوانه‌دهی برای هر دو تکنیک کشت بدون خاک (هیدروپونیک) و خاکی فرموله شده و در بسته‌بندی پک شده (2 بطری نیم لیتری) عرضه می‌شود. هر دو جزء A,B باید همزمان با هم استفاده شوند. از هر کدام 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب.

کود رویشی کریستا
کود رویشی کریستا

قیمت هر پک دو جزئی (A,B): 169,000 تومان (ثابت در سراسر ایران)

مقدار (دز) مصرف، از هر بطری 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب است. یعنی هر نیم لیتر کود برای 50 لیتر آب کفایت می‌کند (معادل 50 گلدان خودآبیار سایز 14 یا 100 گلدان خودآبیار سایز 9). پس از اتمام آب و کود مخزن، مجدد می‌بایست شارژ شود.

این کود، علاوه بر استفاده در آب آبیاری، قابلیت محلول‌پاشی را هم دارد. البته در صورت تغذیه صحیح، نیازی به محلول‌پاشی نیست ولی درصورت لزوم به محلول‌پاشی، آنرا با دز مصرف 5 میلی‌لیتر (cc) در هر لیتر آب، انجام دهید.


2- کود زایشی: تخصصی گیاهان زینتی آپارتمانی کریستا – (لیبل آبی)

این کود بر اساس نیاز گیاهان زینتی آپارتمانی (شاخ و برگ‌دار) جهت گلدهی و جوانه‌دهی برای هر دو تکنیک کشت بدون خاک (هیدروپونیک) و خاکی فرموله شده و در بسته‌بندی پک شده (2 بطری نیم لیتری) عرضه می‌شود. هر دو جزء A,B باید همزمان با هم استفاده شوند. از هر کدام 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب.

کود زایشی کریستا
کود زایشی کریستا

قیمت هر پک دو جزئی (A,B): 169,000 تومان (ثابت در سراسر ایران)

مقدار (دز) مصرف، از هر بطری 10 میلی‌لیتر در هر لیتر آب است. یعنی هر نیم لیتر کود برای 50 لیتر آب کفایت می‌کند (معادل 50 گلدان خودآبیار سایز 14 یا 100 گلدان خودآبیار سایز 9). پس از اتمام آب و کود مخزن، مجدد می‌بایست شارژ شود.

این کود، علاوه بر استفاده در آب آبیاری، قابلیت محلول‌پاشی را هم دارد. البته در صورت تغذیه صحیح، نیازی به محلول‌پاشی نیست ولی درصورت لزوم به محلول‌پاشی، آنرا با دز مصرف 5 میلی‌لیتر (cc) در هر لیتر آب، انجام دهید.


3- کود زیستی: تخصصی گیاهان زینتی آپارتمانی کریستا – (لیبل سفید)

این کود بر اساس نیاز گیاهان زینتی آپارتمانی (شاخ و برگ‌دار) جهت افزایش رشد (طولی و حجمی) برای سیستم کشت خاکی و بدون خاک (هیدروپونیک) با استفاده از برخی باکتری‌های بیولوژیک فرموله شده و در بسته‌بندی یک لیتری عرضه می‌شود.

کود زیستی کریستا
کود زیستی کریستا

قیمت هر لیتر: 280,000 تومان (ثابت در سراسر ایران)

مقدار (دز) مصرف، 2 میلی‌لیتر در هر لیتر آب است. یعنی هر لیتر کود برای 500 لیتر آب کفایت می‌کند (معادل 500 گلدان خودآبیار سایز 14 یا 1000 گلدان خودآبیار سایز 9).

این کود، صرفا برای استفاده در آب آبیاری بوده و برای محلول‌پاشی، کاربرد ندارد. درصورت محلول‌پاشی، سوزندگی برگی خواهد داشت.


لیست نمایندگان مجاز فروش کود کریستا

ردیفناماستانشهر (شهرستان)اینستاگراموبسایتتماس
1بهشت میترا
(خانم شکیب)
تهرانتهران (ولیعصر، شهریار، کرج)beheshtemitra---09933800262
2لیدی پلنتس
(خانم کشفی)
تهرانتهران (بهارستان)lady_plantss---09125973743
3خانه پاک تهران
(آقای کوچک زاده)
تهرانتهران (پردیس، بومهن، رودهن)khane_pak_tehran---09193370224
4کرج هیدرو
(خانم حیاتی)
البرزکرجkaraj_hydro---09935795234
5تافکو فلاور
(آقای خانی)
تهرانتهران (میدان آرژانتین)tafcoo_flowertafcoo09126990609
6گلبان خاتون
(خانم قربانی)
شیرازشیرازgolban_khatoon---09136514405
7هیدروپونیک
(خانم محی الدینی)
کرمانبابکhydroponic_000---09130876063
8هیدروپونیکر
(آقای یزدان)
کرمانراورhydroponicer---09131973092
9خیدرو زاهدان
(خانم گنجعلی)
سیستان و بلوچستانزاهدان---hydro.zahedan---09153435412
10هیدروپونیک با نیلا
(خانم درستکار)
آذربایجان شرقیاسکوhydroponic_nila---09146994933
11هیدروگیاه
(خانم معینی)
اصفهانشاهین‌شهرhydrogiah---09353116168
12گیاه سرویس
(آقای رافعی)
اصفهاناصفهانgiyahservice---09130608336
13هیدرو ویولت
(آقای اسماعیلی)
اصفهانشهرضاhydro_violet---09132758151
14هیدرو فلورا
(خانم عظیمی‌فر)
اصفهاناصفهانhydro_flora_esf---09222831713
15گلساره جم
(خانم میچقانی)
بوشهرجمgolsareh.jam---09303596759
16گلکده بانو
(خانم اشتری)
بوشهربوشهرgolkade_banoo2---09170162278
17هیدروپلنت
(خانم ابوالحسن‌پور)
گیلانرشتhydroplant.ir---09393894805
18هیدرو گل
(آقای درزی)
مازندرانبابلhydro_gol---09119254538
19هیدرولند
(خانم شبستانی)
مازندرانبهشهرhydroland09333292054
20خانه پاک
(آقای نجاری نژاد)
خوزستاناهواز (ساحلی شرقی)khane_pak---09368277179
21وستا گاردن
(خانم پیشداد)
هرمزگانبندرعباسvestaagarden---09307088282
لیست نمایندگان مجاز فروش کود کریستا