علوفه هیدروپونیک

تدریس:
با توجه به علاقه شخصی و تجربه 8 ساله علمی و عملی در زمینه علوفه هیدروپونیک؛ از این طریق به اطلاع کلیه افراد علاقمند به این تکنیک، آموزشگاه‌های کشاورزی و سازمان فنی حرفه‌ای می‌رسانم تا درصورت تمایل به برگزاری کلاس یک روزه در زمینۀ تکنیک تولید علوفه به روش هیدروپونیک و یا دریافت مشاوره؛ از طریق صفحه تماس با من، درخواست خود را ارسال فرمایند.

عضویت در:
1) رتبه 2 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی: 408403168
2) مرکز پژوهشی کشت بدون خاک: 90224032
3) مرجع متخصصین ایران – Irexpert , Nofa
4) شبکه ارتباط جمعی محققین – Academia
5) دستیار تحقیق – Terapaper

سایر اطلاعات در رزومه در دسترس هستند.

مشاوره و طراحی در مکان:
با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان درخواست سیستم تولید علوفه هیدروپونیک، دارای مکانی در منطقه خود میباشند و تمایلی به خرید سیستم تولید علوفه هیدروپونیک نیستند؛ لذا، امکان ارایه مشاوره ساخت سیستم تولید علوفه هیدروپونیک در مکان آن عزیزان نیز آماده شده که در صورت تمایل میتوانند در اینباره نیز اقدام فرمایند.

این مشاوره شامل موارد بسیار کاملتر از پکیج آموزشی بوده و با عقد قرارداد و بازدید از مکان متقاضی و ارایه مشاوره جهت تجهیز مکان وی صورت میگیرد.
در صورت تمایل به دریافت مشاوره ساخت، میتوانید با ارسال درخواست خود از طریق صفحه تماس با من و یا تماس با شماره 09137946461 اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

پکیج آموزشی:
با توجه به پایین بودن قدرت خرید متقاضیان برای تهیه سیستم علوفه هیدروپونیک، یک پکیج آموزشی بصورت راهنمای گام به گام تولید علوفه به روش هیدروپونیک به روش سنتی و ساده در یک CD آماده شده است که شما با دنبال کردن راهنمای گام به گام آن میتوانید در مکان خودتان با امکانات محلی و منطقه ای خود و بر اساس نیاز خود و با هر بودجه ای، یک سیستم را برای خود پیاده سازی نمایید. این راهنمایی بگونه ای است که قابلیت اجرا در مکانهای بلااستفاده و یا گلخانه را نیز دارد.

در روش اتوماتیک، کلیه مراحل بصورت کاملا حرفه ای طراحی گردیده و شخص با مطالعه این پکیج، توانایی ایجاد یک سیستم کاملا اتوماتیک را خواهد داشت.

محتویات این پکیج شامل موارد زیر هستند:
1) کتاب الکترونیک مصور راهنمای گام به گام تولید علوفه هیدروپونیک با یا بدون کانکس – PDF
2) تعدادی فیلم از این سیستم و نحوه کارکرد آن در کشورهای خارجی جهت ایده برداری در ساخت و اجرا
3) خلاصه مقالات ایرانی منتشره در زمینه علوفه هیدروپونیک به همراه نسخه کامل مقالات – PDF
4) دو نمونه طرح توجیهی قابل ویرایش برای افرادی که تمایل به اخذ وام از بانک دارند – Word
5) پرسش و پاسخ و سوالات متداول (FAQ) در مورد علوفه هیدروپونیک – PDF
6) آنالیز علوفه هیدروپونیک (از آزمایشگاه های معتبر داخلی تا دانشگاه ویسکانسین امریکا)
به همراه نرم افزار مورد نیاز پخش فیلمها.
کلیه موارد فوق قابل پرینت می باشند.

در صورت تمایل به دریافت این پکیج، میتوانید با ارسال درخواست خود از طریق صفحه تماس با من، نسبت به سفارش و تحویل پکیج آموزشی با ارسال رایگان در هر نقطه ای از ایران؛ اقدام نمایند.

اطلاعات اولیه در زمینه علوفه هیدروپونیک:
اساس و پایه این تکنیک، در حقیقت از همان سبزه نوروز ایرانیان باستان با قدمتی بیش از 3000 سال است که در طول زمان و با پیشرفت تکنولوژی، این تکنیک نیز پیشرفت کرده و هم اکنون به یکی از روشهای تهیه خوراک سالم دام بدل گشته است.

این تکنیک با داشتن مزایای بسیار از جمله صرفه جویی 80 درصدی در زمان تولید نسبت به همان تولید بر روی زمین، کاهش بیش از 90 درصدی در مصرف نهاده‌های کشاورزی مانند آب، زمین، ماشین آلات، بذر، کود، سم، انرژی و…؛ باعث شده است که بسرعت در جهان گسترش یابد و هم اکنون بیش از 50 سال است که در سراسر دنیا از این روش برای تامین بخشی از جیره خوراک دام استفاده فراوان می‌شود.
این خوراک قابلیت استفاده برای دام‌های مختلفی چون گاو، گوسفند، اسب، بز، شتر، شترمرغ، ماهیان علف‌خوار (آمور و کپور)، آهو، گوزن، مرغ و خروس، قرقاول، بوقلمون و… را دارا است.
همچنین از آب این علوفه برای خوراک انسان نیز جهت برطرف کردن مشکلات گوارشی و افزایش نشاط و شادابی و سلامت به دلیل وجود آنتی اکسیدانهای قوی (کلرفیل)، استفاده فراوانی می‌شود. نمونه بارز آن استفاده از آب علوفه در جیره روزانه کامندان شرکت گوگل است!


این خوراک علاوه بر تولید مقرون بصرفه و ارزان، به دلیل تازه، تمیز و ارگانیک بودن؛ سرشار از پروتئین، انرژی و ویتامین بوده که باعث برطرف کردن برخی مشکلات دامها (نظیر کولیک در اسبها) و افزایش تولید (برای مثال 3.5 کیلوگرم افزایش شیر در روز در گاو در طول دوره شیردهی) می‌شود. همچنین در گوسفند باعث افزایش وزن از 330 تا 450 گرم در روز شده است.

در ذیل برخی مدراک مربوط به فعالیت اینجانب در زمینه علوفه هیدروپونیک قابل مشاهده هستند:

(جهت مطالعه در ابعاد بزرگتر، بر روی تصاویر کلیک کنید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2015 سایت شخصی آرش ساعدی تمام حقوق محفوظ است.
DeskMessMirrored v1.4.2