علوفه هیدروپونیک« برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگتر، بر روی آنها کلیک کنید »

مشاوره و طراحی در مکان ثابت دامداری شما:
با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان درخواست سیستم تولید علوفه هیدروپونیک، دارای مکانی در منطقه خود میباشند و تمایلی به خرید سیستم کانکسی (کانتینری) تولید علوفه هیدروپونیک نیستند؛ لذا، امکان ارایه مشاوره، طراحی تا نظارت و اجرا ساخت سیستم تولید علوفه هیدروپونیک در مکان آن عزیزان نیز آماده شده که در صورت تمایل میتوانند در اینباره نیز اقدام فرمایند.

این مشاوره شامل موارد بسیار کاملتر از پکیج آموزشی بوده و با عقد قرارداد و بازدید از مکان متقاضی و ارایه مشاوره جهت تجهیز مکان وی صورت میگیرد.
در صورت تمایل به دریافت مشاوره ساخت، میتوانید با ارسال درخواست خود از طریق صفحه تماس با من و یا تماس با شماره 09137946461 یا 07136241872 اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

پکیج آموزشی:
با توجه به پایین بودن قدرت خرید متقاضیان برای تهیه سیستم علوفه هیدروپونیک، یک پکیج آموزشی بصورت راهنمای گام به گام تولید علوفه به روش هیدروپونیک به روش سنتی و ساده در یک CD آماده شده است که شما با دنبال کردن راهنمای گام به گام آن میتوانید در مکان خودتان با امکانات محلی و منطقه ای خود و بر اساس نیاز خود و با هر بودجه ای، یک سیستم را برای خود پیاده سازی نمایید. این راهنمایی بگونه ای است که قابلیت اجرا در مکانهای بلااستفاده و یا گلخانه را نیز دارد.

در روش اتوماتیک، کلیه مراحل بصورت کاملا حرفه ای طراحی گردیده و شخص با مطالعه این پکیج، توانایی ایجاد یک سیستم کاملا اتوماتیک را خواهد داشت.

محتویات این پکیج شامل موارد زیر هستند:
1) کتاب الکترونیک مصور راهنمای گام به گام تولید علوفه هیدروپونیک با یا بدون کانکس – PDF
2) تعدادی فیلم از این سیستم و نحوه کارکرد آن در کشورهای خارجی جهت ایده برداری در ساخت و اجرا
3) خلاصه مقالات ایرانی منتشره در زمینه علوفه هیدروپونیک به همراه نسخه کامل مقالات – PDF
4) دو نمونه طرح توجیهی قابل ویرایش برای افرادی که تمایل به اخذ وام از بانک دارند – Word
5) پرسش و پاسخ و سوالات متداول (FAQ) در مورد علوفه هیدروپونیک – PDF
6) آنالیز علوفه هیدروپونیک (از آزمایشگاه های معتبر داخلی تا دانشگاه ویسکانسین امریکا)
به همراه نرم افزار مورد نیاز پخش فیلمها.
کلیه موارد فوق قابل پرینت می باشند.

در صورت تمایل به دریافت این پکیج، میتوانید با ارسال درخواست خود از طریق صفحه تماس با من، نسبت به سفارش و تحویل پکیج آموزشی با ارسال رایگان در هر نقطه ای از ایران؛ اقدام نمایند.

تدریس:

با توجه به علاقه شخصی و تجربه 8 ساله علمی و عملی در زمینه علوفه هیدروپونیک؛ از این طریق به اطلاع کلیه افراد علاقمند به این تکنیک، آموزشگاه‌های کشاورزی و سازمان فنی حرفه‌ای می‌رسانم تا درصورت تمایل به برگزاری کلاس یک روزه در زمینۀ تکنیک تولید علوفه به روش هیدروپونیک و یا دریافت مشاوره؛ از طریق صفحه تماس با من، درخواست خود را ارسال فرمایند.

نقدی بر مقاله منتشر شده در زمینه منفی بودن علوفه هیدروپونیک:
در یکی از سایتهای اینترنت کشور، مقاله ای فارسی با عنوان “ارزيابی علكرد فن آوری آبكشت در توليد كمی و كيفی علوفه” از جناب آقای دکتر فضایلی و آقای مهندس گل محمدی منتشر شده است که متاسفانه با گفتاری دو پهلو، روش تولید علوفه هیدروپونیک را که بیش از 50 سال است در کل دنیا مورد استفاده قرار گرفته است را زیر سوال برده و این تکنیک پیشرفتۀ تولید را بدون برتری خاص و گاهی مضر برای دام و صنعت دامپروری کشور توصیف کرده اند.

با دانلود و مطالعه این مقاله به نکات ریزی پی خواهید برد که عملا (عمدی یا سهوی) به آنها توجه نشده است. این نکات با رنگ قرمز و زرد در متن مقاله مشخص شده اند که با ایستادن موس (موشواره) بر روی آنها، متن نکات قابل مشاهده خواهند بود.

 

این در حالیست که مرکز پژوهشی کشت بدون خاک ایران وابسته به دانشگاه صنعتی اصفهان، در خبرنامه شماره 2 خود مورخ پاییز 1388، علاوه بر توصیه به کشت محصولات به روش هیدروپونیک، توصیه به کشت علوفه با تکنیک هیدروپونیک نیز نموده است زیرا برای تولید یک میزان مشخص از علوفه، یک صدم حالت سنتی آب مصرف میکند. برای مطالعه کاملتر این صفحه، بر روی عکس زیر کلیک کنید:

«« اطلاعات اولیه در زمینه آشنایی با علوفه هیدروپونیک »»

اساس و پایه این تکنیک، در حقیقت از همان سبزه نوروز ایرانیان باستان با قدمتی بیش از 3000 سال است که در طول زمان و با پیشرفت تکنولوژی، این تکنیک نیز پیشرفت کرده و هم اکنون به یکی از روشهای تهیه خوراک سالم دام در کل دنیا بدل گشته است.

اهدافی که علوفه هیدروپونیک دنبال میکند:
1) افزایش ظرفیت تولیدات دامی.
2) ایجاد اشتغال و بوجود آوردن در آمد صحیح برای جامعه.
3) حفظ مراتع کشور با جلوگیری و کم نمودن فشار چرای دام.
4) جلوگیری از کشتار دام‌ها قبل از وزن مطلوب و استفاده بهینه از منابع موجود.
5) تأمین بخشی از نیاز جامعه به پروتئین حیوانی در راستای تحقق نسبی استقلال غذایی دامی.

مزایای برجستۀ استفاده از سامانۀ تولید علوفه مکانیزه به روش هیدروپونیک بطور خلاصه به شرح زیر است:
1) با کیفیت‌ترین علوفه در کوتاهترین زمان (بذر تا علوفه حداکثر 6 روز).
2) تولید علوفۀ تازه و سرشار از پروتئین، ویتامین و اکسیژن.
3) اثرات مثبت بر روی دستگاه تناسلی و گوارشی.
4) افزایش درصد باروری، بره زایی و چند قلو زایی.
5) عدم نگرانی از تامین غذای دام در کلیه فصول و شرایط.
6) عدم وابستگی به شرایط محیطی و جوی.
7) امکان افزایش دام به هر میزان و هر نوع.

دستیابی به توسعۀ پایدار با استفاده از روش تولید علوفه هیدروپونیک به شرح زیر است:
1) عدم استفاده از کود و سموم شیمیایی.
2) بقای گیاهان دارویی با ارزش.
3) کاهش مصرف مواد افزودنی.
4) کاهش مصرف دارو در دام.
5) عدم تخریب مراتع.
6) استفاده از فضولات مغذی دام جهت ترمیم مراتع و مزارع.

 

نتایج و مزایای استفاده از طرح تولید علوفه هیدروپونیک:
1) مصرف بهینه آب (کاهش بیش از 80%)
2) کاهش شدید مصرف انرژی
3) عدم ضایعات بذر
4) بیمه رایگان علوفه
5) کاربرد بهینه زمین (کاهش بیش از 90%)
6) عدم تخریب مراتع
7) مصرف بهینه سرمایه
8) صرفه جویی در زمان (کاهش بیش از 80%)
9) افزایش کیفیت و کمیت علوفه
10) استفادۀ بهینه از نیروی انسانی
11) افزایش راندمان محصولات دامی (افزایش تا 20%)
12) تامین علوفه تازه، ارگانیک، ارزان و باکیفیت جهت انواع دام‌ها

 

این تکنیک با داشتن مزایای فوق باعث شده است که بسرعت در جهان گسترش یابد و هم اکنون بیش از 50 سال است که در سراسر دنیا از این روش برای تامین بخشی از جیره خوراک دام استفاده فراوان می‌شود.

این خوراک قابلیت استفاده برای دام‌های مختلفی چون گاو، گوسفند، اسب، بز، شتر، شترمرغ، ماهیان علف‌خوار (آمور و کپور)، آهو، گوزن، مرغ و خروس، قرقاول، بوقلمون، آهو، خرگوش و… را دارا است.

بازدهی میزان بذر به علوفه:
بازدهی بذر به علوفه در این سیستم بصورت نسبت 1 به 7 است. یعنی به ازای هر کیلوگرم بذر (جو) متوسط 7 کیلوگرم علوفه هیدروپونیک جو بدست می آید که بصورت کامل به خوراک دام رسیده و هیچگونه ضایعاتی چه از نظر بذر و چه از نظر علوفه نخواهد داشت.

مصرف آب:
میزان مصرف آب برای یک سیستم با ظرفیت تولید روزانه یک تن علوفه تازه ارگانیک (قصیل جو) حداکثر 1500 لیتر (1.5 مترمکعب) در روز خواهد بود.

همچنین از آب این علوفه برای خوراک انسان نیز جهت برطرف کردن مشکلات گوارشی و افزایش نشاط و شادابی و سلامت به دلیل وجود آنتی اکسیدانهای قوی (کلرفیل)، استفاده فراوانی می‌شود. نمونه بارز آن استفاده از آب علوفه در جیره روزانه کامندان شرکت گوگل است!این خوراک علاوه بر تولید مقرون بصرفه و ارزان، به دلیل تازه، تمیز و ارگانیک بودن؛ سرشار از پروتئین، انرژی و ویتامین بوده که باعث برطرف کردن برخی مشکلات دامها (نظیر کولیک در اسبها) و افزایش تولید (برای مثال 3.5 کیلوگرم افزایش شیر در روز در گاو در طول دوره شیردهی) (افزایش میزان شیر در بز سانن تا 4 کیلوگرم در روز) می‌شود. همچنین در گوسفند باعث افزایش وزن از 330 تا 450 گرم در روز شده است.

نمایشگاه تخصصی آبیاری و ماشین آلات کشاورزی – شیراز – اردیبهشت 1394:
در اردیبهشت ماه 1394 شرکت پارس جویش برای اولین بار، سیستم تولید علوفه هیدروپونیک را در فارس و جنوب کشور عرضه نمود که با استقبال بسیار عالی مراجعه کنندگان روبرو شد. دوستان بسیار زیادی که به غرفه شرکت پارس جویش مراجعه مینمودند، اغلب کشاورز و دامدار بوده و با مشکل تغذیه دام خود دست و پنجه نرم میکردند و یا به دلیل هزینه های بالای تغذیه دام، مجبور به ترک این شغل شده بودند.

اما بعد از مشاهده سیستم و محصول تولیدی و دریافت توضیحات در زمینه تولید علوفه هیدروپونیک، بسیار راغب به ادامه این رده شغلی شده و قراردادهایی نیز در همان نمایشگاه منعقد گردید.

تصاویری از روز نمایشگاه و لوح تقدیری که شرکت نمایشگاه شیراز، فقط به 20 شرکت برتر این دوره (منجمله شرکت پارس جویش) ارایه نمودند، در ذیل قابل مشاهده اند:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2015 سایت شخصی آرش ساعدی تمام حقوق محفوظ است.
DeskMessMirrored v1.4.2